Ekonomi

ABD Ekonomisi G7 Ülkeleri Arasında En Güçlü İyileşmeye Sahip Ülke

YENİ ABD Lideri Joe Biden, ülke ekonomisinin büyüme performansının, G7 ülkeleri arasında pandemi sonrası en güçlü toparlanma ve en düşük enflasyona dayandığına dikkat çekti.

Biden yaptığı yazılı açıklamada, ABD’nin yılın ikinci çeyreğine ilişkin gayri safi yurtiçi hasıla (GSYİH) verilerini değerlendirdi.

Ülke ekonomisinin büyüdüğünü ve aileler için maliyetleri düşürdüklerini kaydeden Biden, bugünkü GSYİH verilerinin ikinci çeyrekte ekonominin yıllık yüzde 2,4 büyüdüğünü ve enflasyonun önemli ölçüde düştüğünü gösterdiğini söyledi.

Biden, özel sektör yatırımlarının güçlü olduğuna ve “Amerika’ya Yatırım” gündemi doğrultusunda üretim tesislerine yapılan yatırımların 40 yıldan fazla büyümeye katkı sağladığına işaret etti.

Ekonominin büyümeye devam etmesinin, G7 ülkeleri arasında pandemi sonrası yaşanan en güçlü toparlanma ve en düşük enflasyona dayandığının altını çizen Biden, bu ilerlemenin kaçınılmaz veya tesadüfi olmadığını vurguladı.

İşsizlik oranının rekor seviyelere yakın olduğuna, enflasyonun üçte iki oranında düştüğüne ve reel fiyatların pandemi öncesine göre daha yüksek olduğuna dikkat çeken Başkan Biden, “Ekonomik planım işliyor ve daha yeni başlıyoruz.” sözünü kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu