Haber

Adana’da Uyuşturucu Satıcısına 12 Yıl Hapis Cezası

Adana’nın merkez Seyhan ilçesindeki evinde uyuşturucu satarken yakalanan sanık, 12 yıl 6 ay hapis ve 25 bin lira para cezasına çarptırıldı.

Tutuklu sanık, 12. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya YE Cezaevi’nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Sanık avukatı da duruşma salonunda hazır bulundu.

İlgili Makaleler

Cumhuriyet savcısı, esasa ilişkin mütalaasında, sanığın Gülbahçesi Mahallesi’ndeki evinde, otomobille yanına gelen kişiye sentetik uyuşturucu satarken polis tarafından yakalandığını belirtti.

Savcı, sanığın olay tespit ve tutuklama tutanağı ve daha önceki benzer hata kayıtları dikkate alınarak “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti veya temini” suçundan cezalandırılmasını ve tutukluluğunun devamını talep etti.

Sanık YE savunmasında uyuşturucu ticareti yapmadığını öne sürerek, “Hakkımdaki iddialar gerçeği yansıtmıyor. Suçlamaları kabul etmiyorum. Tahliyemi ve beraatımı istiyorum.” Bu kelimeyi kullandı.

Mahkeme heyeti, “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti veya temini” suçundan 12 yıl 6 ay hapis ve 25 bin lira para cezasına çarptırılan YE’nin tutukluluğunun devamına karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu