Haber

AK Parti’nin Kayseri adayı açıklandı mı? SON DAKİKA AK Parti’nin 2024 Kayser Belediye Başkanı adayı kim?

AK Parti’nin Kayseri adayı açıklandı mı? Soru, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün yapılacak törende 48 ilin adaylarını açıklamasıyla netleşti ve gündeme geldi. AK Parti, bugün yerel seçimler için ikinci aday tanıtım toplantısını gerçekleştiriyor. Bu kapsamda AK Parti’nin Kayseri Belediye Başkanı adayının kim olduğu araştırılıyor. Peki AK Parti HAK KAYSERİ KARI adayı açıklandı mı? SON DAKİKA 2024 AK Parti Kayseri Belediye Başkanı adayı kim? Detaylar burada…

AK PARTİ KAYSERİ ADAYI ELENDİ Mİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün düzenlenen törenle 48 ilin adaylarını açıkladı. ATO Kongre Merkezi’nde saat 14.00’te yapılan toplantıyla AK Parti Kayseri adayı Memduh Büyükkılıç oldu. Buna göre AK Parti, 31 Mart yerel seçimlerinde Kayseri Belediye Başkanı adayı olacak. Erdoğan’ın açıklamasından saatler önce AK Parti’nin Ankara ve Kayseri’nin de aralarında bulunduğu birçok ilde aday göstereceği isimler belli olmuştu.

AK PARTİ KAYSERİ BELEDİYESİ 2024 ADAYI KİMDİR?

31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti Kayseri Belediye Başkanı adayı Memduh Büyükkılıç oldu.

KAYSERİ BELEDİYESİ BAŞKAN ADAYI MEMDUH BÜYÜKKILIÇ KİMDİR?

Dr. Memduh Büyükkılıç, 25 Ekim 1953’te Kayseri/Develi (Şıhlı)’de doğdu. İlköğrenimini Kayseri İmam Hatip Okulu ve Bornova Suphi Koyuncuoğlu Lisesi’nde tamamlayan Büyükkılıç, yüksek öğrenimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı. Tıpta uzmanlık eğitimini nöroloji alanında tamamladı.

Meslek hayatına Niğde Devlet Hastanesi ve Kayseri SSK Hastanesi’nde uzman tabip olarak başlamış, aynı zamanda askerlik görevini Kıbrıs Girne Askeri Hastanesi’nde Tabip Teğmen olarak tamamlamıştır.

Sivil toplum kuruluşlarında aktif görev alan Büyükkılıç, İzmir MTTB, Tabipler Birliği Vakfı, Ulusal Gençlik Vakfı gibi kuruluşlarda yönetici ve başkan olarak görev yaptı.

1993 yılında Refah Partisi İl Başkanı olarak aktif siyasete giren Büyükkılıç, 1995 yılında yapılan genel seçimlerde 20. Kayseri Milletvekili seçildi. Ardından 1999 yılında Refah Partisi’nden Melikgazi Belediye Başkanı seçilen Büyükkılıç, 2004, 2009 ve 2014 yıllarında AK Parti’den belediye başkanlığı görevini sürdürdü. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti’den Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu