Yaşam

Balıkesir Üniversitesi IEEE Öğrenci Kolu’ndan Yenilikçi Robot Yarışması 3-5 Kasım Tarihleri ​​Arasında Yapılacak

Balıkesir Üniversitesi’nde faaliyet gösteren ve 10 yılı aşkın süredir aktif rol oynayan IEEE Öğrenci Kolu, sıra dışı bir yarışma etkinliğiyle öğrencilere yeni deneyimler sunmayı hedefliyor. “Biz Güçlüyüz, Çünkü Siz Varsınız” sloganıyla yola çıkan şubesi, bu büyük etkinliğini 3-4-5 Kasım tarihlerinde gerçekleştirecek.

Yarışma detayları

Dünyanın her yerinden katılımcıları bir araya getiren etkinlikte, sınırlı süre ve malzemeyle robot üretimi konusunda bir yarış düzenleniyor. Katılımcılarını Balıkesir’de ağırlayacak olan etkinlik, yarışma öncesi oryantasyon ve networking oturumlarıyla hazırlık sürecini destekliyor. Yarışma günü her takımdan 24 saat içerisinde, önceden belirlenen parkurda, eşit malzeme ve fırsat sağlanarak robot yapması istenir.

Şiddetli Çaba ve Ödül

Yarışmada takımların gerilim altında zamana karşı yarışarak kendilerine en uygun robotu yapmaları amaçlanıyor. Verilen süre sonunda komite tarafından değerlendirilen robotlar arasında en yüksek puanı alan grup birinci olacaktır. Kazanan takım sadece deneyim kazanmakla kalmayacak, aynı zamanda büyük bir ödül de alacak.

haberkurtalan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu