Ekonomi

Bankacılık krizleri ve düzenleyici baskılar, DeFi’nin cazibesini artırıyor

Merkezi olmayan uygulamalar veya dapp’ler için çevrimiçi mağaza olan DappRadar’ın araştırma lideri Pedro HerreraKlasik piyasalardaki hakim bankacılık endişelerinin ve düzenleyici baskıların, kullanıcıları merkezi olmayan finansa (DeFi) doğru itiyor olabileceğini belirtti.

CoinDesk TV’nin “First Mover” programında Herrera, “DeFi için en iyi kullanım durumunu belirlerseniz ve bunun varlıklarınızı ve yatırımlarınızı yönetmeniz için size daha fazla bağımsızlık sağladığını görmeye başlarsanız, DeFi’nin neden aşırı kullanıldığının yanıtı bu olacaktır.”söz konusu.

DappRadar tarafından hazırlanan rapor, yılın ilk çeyreğinde DeFi için kilitlenen toplam değerin geçen yılın dördüncü çeyreğindeki 60 milyar dolardan yüzde 37 artarak 83,3 milyar dolara yükseldiğini ortaya koydu.

Artışın bir kısmı Arbitrum’un geçen ayki rakamıydı. ARBAirdrop’a airdrop neden olurken, airdrop’a Arbitrum’un ABD’de yaşadığı banka krizleri de neden oldu. CoinbaseVe BinanceAyrıca, .

Herrera, Arbitrum gibi projelerin topluluklarında bir sadakat duygusu yarattığını vurgularken, geliştiricileri daha yeterli işler üretmeye teşvik edebileceğini, bunun da daha fazla kullanıcı anlamına geldiğini söyledi.

Uzun zamandır beklenen Arbitrum tokeni (ARB) 23 Mart’ta piyasaya çıktı ve 16.890.400’e ulaştı. EthereumBlok yüksekliğinde yayınlandı.

2021’de başlatılan Arbitrum, Ethereum’daki en büyük katman 2 blok zinciridir.

Tahkim tabanlı merkezi olmayan borsa GMXAirdrop’ta 8 milyon jeton alan ARB’nin en büyük tek sahibi oldu ve GMX’in yönetişim forumunda jetonların nasıl kullanılacağına dair tartışmalara yol açtı.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

haber-merkezefendi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu