Haber

Burhaniye’de 40 Yıllık Tapu Hasreti Son Buldu

Burhaniye Belediyesi, 40 yıllık hasrete son verdi. Belediye yaptığı imar uygulamasıyla bin 500 adet tapuyu hak sahiplerine dağıtmaya başladı.

Burhaniye Belediyesi, Ören yolunda Fakülte binasından başlayarak, Ayaklı mevkiine kadar olan alanda imar uygulamasını tamamladı. Ören ve Memiş mahallelerini kapsayan ve yaklaşık 450 hak sahibinden oluşan ortalama 500 dönümlük alanda yapılan çalışmalar sonucunda, yaklaşık bin 500 tapu hak sahiplerine kazandırıldı. Birinci tapular Belediye Lideri Ali Kemal Deveciler tarafından sahiplerine verildi.

Belediye meclis salonunda düzenlenen programla tapuları sahiplerine takdim eden Lider Deveciler, merasimde yaptığı konuşmada, bölgenin gelişimi için bu uygulamanın değerli olduğunu söyleyerek “85 yılından bu zamana kadar bölgede yapılan ilk imar planına imza attık. Burada yaşayan vatandaşlarımızın da beklentisi bu yöndeydi. Yaklaşık 2 yıldır bu planlar üzerinde çalışıyoruz ve nihayete ulaştık. 40 yıllık süre içinde bu imar uygulamasına ömrü yetmeyen abilerimiz, ablalarımız, kardeşlerimiz oldu. Keşke onlarda bu mutlu günde yanımızda olsaydı, onlarda görseydi. Ama çocukları ve torunları görecek ve onların hatıralarını yaşatacaklar.” dedi.

Başkan Deveciler konuşmasının devamında “ İmar planı yapılan bölgemizde 132 bin civarında konut alanı çıkacak. 52 bin 700 m2 yeşil alana ayrıldı, bu alanımızı Ayaklı’nın yeşil alanıyla birlikte bir yere toplayarak toplamda 64 bin m2 kent parkı oluşturduk. Bu yeşil alanımıza körfezde bir birinci olacak halde içerisinde; düğün salonları, hayvanat bahçesi, kay kay, basketbol, tenis ve halı alanların yer aldığı, at çiftliği ve yürüyüş yollarının bulunduğu bir hayat alanı oluşturacağız. Ayrıyeten Belediye hizmet alanı içerisinde kalacak yerlere de cami, toplumsal tesisler, üniversitenin yanında kız yurdu, gençlik merkezi, düğün salonu, yaşlılar konutu, kültür merkezi yapmayı planlıyoruz.” biçiminde konuştu.

Başkan Deveciler, yaptığı açıklamalardan sonra birinci tapuları hak sahiplerine vererek, hepsine güzel olmasını diledi. Lider Deveciler son olarak, Bölgede yaşayan tapu hak sahiplerinin Belediye Plan ve Proje Müdürlüğüne gelerek tapularını alabileceklerini söyledi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu