Haber

Darbeci Avukatın Trafik Kazasından Dolayı 4 Sanığın Duruşmasına Bursa’da Devam Ediyor

Bursa’da, araç kiralama nedeniyle husumet yaşanan kişiyi döverek parasının bir kısmını alıp görüntülerini kaydettikleri iddiasıyla yargılanan 4 sanığın duruşmasına devam edildi.

Bursa 8. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar ATÜ, MV, MK, tutuklu sanıklar YEK ve avukatları katıldı.

MK, şikayetçi CB’nin kendilerinden kiraladığı aracın kaza yaptığını ve hasarlı olduğunu tespit ettiklerini iddia etti. MK, daha sonra tanıştıkları CB’nin kendilerine küfrettiğini iddia etti.

MK, olayın bu nedenle büyüdüğünü belirterek, olayın bu noktaya geleceğini tahmin edemediğini söyledi.

Pişmanlık duyduğunu ifade eden ADÜ, temkinli yaklaşmasına rağmen müştekinin sürekli küfür ettiğini, olayların bu nedenle arttığını, yağma gibi bir durumun dillendirilemeyeceğini iddia etti.

Olayla hiçbir ilgisinin olmadığını öne süren MV, müştekiyi o gün gördüğünü, korktuğu için görüntülerini kaydedip polise teslim ettiğini söyledi.

Daha önceki savunmalarını tekrarlayan YEK beraatını talep etti.

Savcı, vakıf hakkındaki mütalaasında, sanıkların “nitelikli yağma” suçundan 15 yıla kadar, “silahla ve birden fazla kişi tarafından hürriyetinden yoksun kılma” suçundan 8 yıla kadar, 4 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti. “Silahla kasten yaralama” suçundan yıl 6 ay hapis cezası istendi.

Sanıklar, mütalaayı kabul etmediklerini belirterek söz vererek beraatlerini talep etti.

Mütalaaya karşı bazı avukatların süre talebini kabul eden mahkeme, tutuklu sanık MV’nin adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verirken, ADU ve MK’nin tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Etkinlik

Geçen yıl aralık ayında Bursa’da meydana gelen olayda, MK’ye bağlı araç kiralama şirketinden araç kiraladığı iddia edilen CB, kaza yapmış, aracın hasarını karşılamaması nedeniyle rekabet ortada başlamıştı. ADU firmasının ortaklarından MK, CB’nin ofise getirdikleri paranın bir kısmını alıp yere vurdu, görüntüleri telefona kaydetti ve daha sonra bıraktı.

Şikayet üzerine çalışma başlatan polis ekipleri, MK, ADU, YEK ve MV’yi gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 3 şüpheli tutuklanırken, YEK serbest bırakıldı.

kadirli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu