Ekonomi

EBSO’dan personel sorunlarına yönelik eğitim desteği

Protokol kapsamında İzmir İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü ve EBSO ile uyumlu olarak sanayinin ihtiyaçlarına göre ders müfredatları oluşturulacak ve öğrencilere yeni talepler doğrultusunda sanayi kuruluşlarında staj olanağı sağlanacak.

İzmir Konsept Meslek Yüksekokulu dördüncü dönem eğitimlerini sanayi kuruluşlarında sürdüren öğrencilerin yer aldığı protokol, EBSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Metin Akdaş, İzmir Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Engin Bişar ve İzmir Konsept Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Derman Küçükaltan’ın imzası.

EBSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Metin Akdaş, üniversite-sanayi iş birliğinin en değerli boyutlarından birinin istihdam olduğunu söyledi. Akdaş, “Ülkemizde işsizliğin yanı sıra, çoğunluğu KOBİ’lerden oluşan ve aradıkları nitelikli iş gücünü bulmakta büyük zorluk çeken sanayi işletmeleri var. Bunun temelinde işsizlik sorunu var.

İşsizlik sorununu mesleki ve teknik eğitimle aşabileceğimiz açıktır. EBSO olarak Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde yürüttüğümüz Sektörel Mükemmeliyet Merkezi’nin ardından İzmir Konsept Meslek Yüksekokulu ile imzaladığımız bu protokol, sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli orta kadronun yetiştirilmesi açısından büyük önem taşıyor.

Yönetim Kurulu Başkanımız Nadir Yorgancılar, meslek lisesi mezunlarının makul şartların sağlanması kaydıyla askerlikten muaf tutulmasına ilişkin önerimizi Başkan Yardımcımız Cevdet Yılmaz’a iletti. Bu tür uygulamalarla nitelikli istihdam sorununun çözümünün hızlandırılacağını düşünüyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu