Ekonomi

Euro için kritik veriler

Fed’in para politikası patikası için kritik öneme sahip enflasyon verileri beklenirken, gelişmiş ülke para birimleri için dalgalı bir hafta bekleniyor.

Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) faiz artış hızını düşürmesinin ardından Euro’nun ABD kaynaklı gelişmelere odaklandığı görülüyor.

Bu, özellikle bazı dolar boğalarının opsiyon fiyatlamasının giderek bir ayı piyasasına dönüştüğü bir zamanda euro için geçerlidir.

Euro/Dolar paritesinde bir haftalık pozisyonlarda, volatiliteden korunmak için kullanılan korunma süreçlerinde en likit opsiyon sözleşmesinde satım opsiyonu ortasındaki volatilite açığını gösteren gösterge bu hafta Şubat 2022’den bu yana en yüksek seviyesine çıktı. . Alım opsiyonları da satım opsiyonlarını geride bıraktı.

ABD TÜFE bilgisi avro için kritik öneme sahip olsa da, uzun avro sözleşmelerinden kar almayı seçenler bir fiyatta zamanlamayı yanlış belirlemiş olabilir.

ECB cephesinden Falcon mesajları

Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) şahin üyesi Martins Kazaks, yatırımcıların faiz artırımlarının Temmuz ayında sona ereceğini düşünmemeleri gerektiğini söyledi.

Kazaks, Bloomberg’e telefonda “Henüz net olduğunu sanmıyorum” dedi. Daha gidecek çok yolumuz var ve enflasyonu kontrol altına almak için daha fazla faize ihtiyaç olabilir” dedi.

Piyasalardaki faiz fiyatlamasına da değinen Kazaks, önümüzdeki yılın bahar aylarında yapılacak faiz indirimi fiyatlamasını “ciddi derecede erken” olarak yorumladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu