Haber

Filipin asıllı kadının ölümü şüpheli

Filipin asıllı Marilyn Carino Esen (56), KAĞITHANE’deki evinde ölü bulundu. Yaklaşık bir hafta önce yaşamını yitirdiği tahmin edilen Esen’in cenazesi, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu Morguna kaldırıldı.

Gültepe Ortabayır Mahallesi Sevda Sokak’ta saat 12.30 sıralarında meydana gelen olayda, bir binanın bodrum katında oturan Filipin asıllı komşuları Marilyn Carino Esen, apartmanından gelen kokuyu fark ederek durumu polis ve itfaiye ekiplerine bildirdi. Olay yerine giden polis itfaiye ekiplerinin yardımıyla içeri girdiğinde Esen’in çürüyen cesediyle karşılaştı. Yaklaşık bir hafta önce yaşamını yitirdiği tahmin edilen Marilyn Carino Esen’in cesedinden yayılan koku nedeniyle olay yeri inceleme ekipleri daireye gaz maskesi ile girebildi.

Polis, cesette ve apartman dairesinde yaptığı incelemelerde rastgele ölüm nedenini kesin olarak belirleyebilecek herhangi bir bulguya rastlayamadı. Savcının olay yerindeki incelemelerini tamamlamasının ardından Marilyn Carino Esen’in kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için cenazesi Adli Tıp Kurumu Morguna kaldırıldı.

ARKADAŞLARLA GÖRÜŞMEK İSTEMİYORUM

Bir Türk vatandaşıyla yaptığı ikinci evliliğinin ardından Türkiye’ye yerleştiği öğrenilen Marilyn Carino Esen’in arkadaşları, ölüm haberini alır almaz olay yerine geldi. Esen’in bir süredir psikolojik sorunları olduğunu ve onlarla görüşmek istemediğini söyleyen arkadaşının arkadaşı. Bu hanım önceden çok temiz ve çalışkan bir insandı. Kocası vefat etti. Reşit Paşa’da yaşarlardı. Kocası öldükten sonra buraya taşındı. O zamanlar arkadaşlarıyla kalıyordu. Daha sonra yanında kalan ablamız Filipinler’e gidince yalnız kalmaya başladı. Sürekli geliyoruz, onunla konuşmaya çalışıyoruz ama bizi kovuyor. Ona yemek getiriyoruz, yemiyor. “Sen git, sana ihtiyacım yok,” dedi. Kilise arkadaşları da buraya gelir, konuşmak isterler. Ama onları da istemiyor, sürekli bağırıyor. ‘Gidiyorsun, hayvansın’ falan. Yardımcı olmak için elimizden geleni yaptık. Ama ne yazık ki kabul etmiyor. O yüzden haberi duyunca hemen buraya geldim, dedi.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu