Teknoloji

Google, Kendi Yapay Zeka Modeli Gemini Kullanıcılarını Uyardı: Kişisel Bilgilerinizi Paylaşmayın

Son zamanlarda Bard isimli yapay zeka modeli İkizler’e Google, her ürüne entegre çalışan bu modele yoğun yatırım yapıyor. Bilgi doğruluğu ve mantık yetenekleriyle GPT-4’ü geride bırakan Gemini, doğru bilgiler ve görev odaklı konuşmalarla kullanıcıların işini kolaylaştırmayı başarıyor.

Ancak yapay zeka modelimizle yaptığımız görüşmelerde gözden kaçırdığımız önemli bir detay da var. bunun gibi yapay zeka Modelleri sonuçta insan olmadığı için pek çok kişi kişisel sayılabilecek bilgileri paylaşmaktan çekinmiyor. Bu değil Google, kişisel bilgilerimizi Gemini ile paylaşmamamız konusunda bizi uyarıyor.

Konuşmaların bir kısmı eğitimli görevliler yani insanoğlu tarafından inceleniyor.

Her ne kadar bu insanlar sizin olsa da E-postanızı ve telefon numaranızı görmeseler bile Hizmeti iyileştirmek için bazı görüşmeleri inceliyorlar. Konuşmaları silmezseniz Google bunları 3 yıla kadar saklar. Bu da hassas ve kişisel bilgilerinizi Gemini’den uzak tutmanın bir başka nedenidir.

Bunun olmasını önlemek için Gemini aktivitesini durdurabilirsiniz. Elbette bu durumu tamamen çözmüyor. Çünkü etkinliğiniz durdurulsa bile Google, güvenlik ve gizlilik amacıyla konuşmalarınızı silindikten sonra saklayacaktır. 72 saate kadar sonra Kayıtlı kaldığı belirtiliyor. Tekrar denemek isterseniz izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

  • myactivity.google.com’a gidin.
  • Soldaki “Diğer aktivite” butonuna tıklayın.
  • Aşağı kaydırın ve “ Gemini Uygulamaları EtkinliğiBulmak “.
  • Geçmişi yönet’e basın.
  • Uygulama etkinliğinizi kapatabilir ve etkinliğinizi silebilirsiniz

İkizler burcu hakkında düşünceleriniz neler?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu