Haber

İsrail, 7 Ekim’de müzik festivalinden kaçan vatandaşlarını Apache helikopterleriyle vurmuştu.

İşgalci İsrail, 34 gün boyunca 4 bin 412’si çocuk 10 bin 812 Filistinlinin şehit edildiği Gazze’de saldırılarını sürdürürken, 7 Ekim’de dünyaya destek olarak sunulan Nova müzik festivali baskını hakkında tarihi bir itirafta bulunuldu. katliam için.

PİLOTLAR AÇIKLADI

İsrail’in algı operasyonu, 7 Ekim’de Hamas’a yönelik helikopter ve tanklarla düzenlenen baskınlarla ilgili pilotlarla yapılan röportajda bir kez daha ortaya çıktı.

İsrailli yetkililer, kaos ile saldırı anlarını birbirinden ayırmakta büyük zorluk çektiklerini, kimin Hamas olduğunu, kimin asker ya da sivil olduğunu, ateşin makul bir noktadan açıldığını, bunu anlayınca da İsraillilerin harekete geçtiğini itiraf ediyor. pilotlar baskınları yavaşlatmaya ve hedefleri dikkatli seçmeye başladı.

Middle East Monitor’un haberinde, “El Aksa Tufanı Harekatı” sırasında yaşanan kaosa müdahale eden İsrail ordusunun helikopter pilotlarının açıklamalarına yer verildi.

AYRINTILI OLARAK AÇILDILAR

7 Ekim’de İsrail’in Hamas’la çatışmasına ilişkin askeri tanıkların ilk sözleri, sürpriz saldırıyı kontrol altına almak isteyen İsrail birliklerinin, ağır silahlarla ayrım gözetmeksizin kendi vatandaşlarına ateş açtığı ve “dost ateşi” nedeniyle potansiyel olarak çok sayıda İsrailliyi öldürdüğü yönündeydi. gösteriyor.

İSRAİL YÜZLERCE VATANDAŞINI ÖLDÜRDÜ!

İsrailli haber kaynağı Yedioth Aharanoth, 7 Ekim’de yaşananlara ilişkin şu sözlere yer verdi:

“Pilotlar, işgal edilen ileri karakollar ile yerleşim yerleri arasında kimin Hamas, kimin asker veya sivil olduğunu ayırt etmekte büyük zorluk çektiklerini fark ettiler… İlk başta ateş hızı çok yüksekti ve ancak belirli bir noktada pilotlar saldırılarını yavaşlatmaya ve dikkatli olmaya başladılar. hedefleri seç.”

Apaçi helikopter pilotları her zaman istihbari bilgi olmadan kasıtlı olarak ateş ettiklerini itiraf ederken, tank mürettebatı, içeride potansiyel olarak İsrailli rehineler olup olmadığına bakmaksızın kendilerine konut binalarını bombalama emri verildiğini söyledi.

Uzmanlar, İsrail hükümetinin yanmış cesetler ve “tanınamayacak kadar yakılmış cesetler” içeren en korkunç fotoğraflarından bazılarının aslında İsrail’in neden olduğu kayıpları tasvir edebileceğini düşünüyor.

Tanıklıklar, savaşın hararetinde İsrail birliklerinin muhtemelen sivil bölgelere ve konutlara ayrım gözetmeksizin ateş açmaya başvurduğunu ve bu durumun İsrail’in önlenebilir sayısız ölümüyle sonuçlandığını gösteriyor.

DRONE GÖRÜNTÜLERİ BU ZARARIN HAMAS SİLAHLARI TARAFINDAN VERİLMEYECEĞİNİ DE ORTAYA ÇIKTI

Bir ay sonra, Ekim ayında İsrail ordusu, Nova müzik festivali alanına katılanların araçlarının son durumuna ilişkin drone görüntülerini yayınladı. Yıkılan yüzlerce aracın görüntülerinin Hamas’ın elindeki silahlarla yapılamayacağını ortaya çıkardı.

REHİNLERİN BULUNDUĞU EVLER Apaçi HELİKOPTERLERİ VE TANKLARLA BOMBALANDI

7 Ekim’deki Hamas baskınında ilk etapta 2 İsrail tankı Kibbutz bölgesine ulaştı. Konutlarda Hamas üyeleri ve rehineler bulunmasına rağmen tanklar rehinelere dikkat etmeden ateş açtı. Apaçi helikopterleri de evleri bombaladı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu