Haber

İsveç belediyesi, ‘çok fazla’ beyazın yer aldığı reklam filmini tepkiler üzerine kaldırdı

İsveç‘ile ilgili boralarŞehirde belediyecilik, şehrin tanıtımı için bir reklam film yayınlanan. Film kısa sürede birçok kişi ve kurumun tepkisini çekti.

Yerel gazete Boras Tidning, yalnızca beyazların yer aldığı reklamı “çeşitlilikten yoksun” olarak yorumladı. Gazetede yer alan yazıda, filmde “yabancı kökenli insan bulunmadığı” vurgusu yapıldı.

Tepkiler, reklamı çeken yapım şirketini yanıt vermeye zorladı. firma yöneticisi İskenderiye Perez özgürlük, yapılan hataları kabul ederek uzlaşma sözü verdi.

Yerel basına yaptığı açıklamada Perez, şunları söyledi: “Eleştirileri anlıyoruz ve dikkate alacağız. Film, yenisi gelene kadar tüm platformlarımızdan kaldırıldı. Yeni film, çeşitliliği ve kapsayıcılığı temsil etme misyonumuzu somutlaştıracak.”ifadeleri kullandı.

Perez ayrıca daha da ileri giderek daha önce yayınlanmış ve gelecek reklamları incelemesini söyledi. “Böylece çeşitlilik daha belirgin hale gelir”ekledi.

İsveç’in güneyi Vastra Götaland nda yaklaşık 66 bin nüfusa sahip bir şehir olan Boras, belediyenin tam adını taşıyan merkezi, değerli bir sanayi şehri ve demiryolu kavşağıdır. İstatistiklere göre kent sakinlerinin yüzde 32’si yabancı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu