Haber

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bursa Açıklamasında konuştu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Bu seçimlere sanki her yere yalnız girecekmiş gibi hazırlanacağız. Bunu net olarak söylüyorum. Özgür ve bağımsız bir siyasi parti olarak ne kadar ağırlığımızı tartacağız, görecek ve paylaşacağız.” bu seçim.” söz konusu.

Düğün törenine katılmak üzere Bursa’ya gelen Akşener, partisinin il merkezini ziyaret etti. Akşener’i, UYGUN Partisi Teşkilat Lideri Buğra Kavuncu, Bursa Milletvekilleri Selçuk Türkoğlu ve Hasan Toktaş, İl Başkanı Mehmet Hasanoğlu ve partililer karşıladı.

Akşener, burada yaptığı konuşmada, pandemi döneminde esnafı ziyaret ettiklerini ancak kapalı ortamlarda kalmamak adına il genel müdürlüğünü ziyaret etmediklerini hatırlattı. Bugün uzun bir aradan sonra partisinin il merkezini ziyaret ettiğini belirten Akşener, bundan sonra organizasyonlara büyük önem vereceklerini, parti üyelerinin her şehre gittiklerinde il genel merkezini ziyaret edeceklerini belirtti.

Akşener, bundan sonra gezdiği şehirlerde önce kuruluşları, ardından STK’ları, köyleri ve evleri ziyaret edeceğini belirterek, “Sosyal medyanın yarattığı yankı odalarının ötesine geçerek gerçek anlamda topluma dokunabileceğimiz bir yer olacak. Vatandaşlar, insanların gözünün içine bakın, ne hissettiklerini, ne istediklerini öğrenin ve onlara çözüm bulun.” “Ben şahsen 15 Eylül itibarıyla yeni çalışma şekline başlıyorum.” söz konusu.

Genel seçim sonuçlarına da değinen Akşener, şöyle devam etti:

“O seçimin sonuçlarından dolayı suçlandık, suçlandık. Katılıyorum. Keşke her şeyin, kusurların, eksikliklerin sorumlusu bu zavallı adam olsa. O olmayınca her şey yeterli, anlaşılır olur ama yok” Böyle bir durum.Bundan hepimiz birlikte sorumluyuz.O masada 6 kişi oturuyor ve her bir kişi bu 6 kişi tarafından temsil ediliyor.Dolayısıyla ben partim adına sorumluluğumu kabul ediyorum.Ancak asla yapmadığım bir şey var. kabul et. ‘İYİ Partililer çalışmadı’ kocaman bir yalan. İYİ Parti’ye oy vermeyi düşünenlerin önemli bir kısmı öfkeli. , gitti. Onlara saygım sonsuz ama İYİ Parti’ye ceza verenler yaptı Sayın Kılıçdaroğlu’na oy vermeyin, onlar da bize oy vermedi. Biz de cezalandırıldık. Cezalandırılıyoruz. Bu hatadan, bu eksiklikten, bu hatadan, ne olursa olsun ders aldık. “Eğer hataysa, yapacağız. bir daha tekrarlamayın. Çünkü seçmenler bizim hayırseverlerimizdir. Seçmenlerin söyledikleri başımızın üstündedir.”

“Saygısızlığın ve şımarıklığın son bulacağı bir döneme giriyoruz.”

Genel seçimde yüzde 9,67 oy aldıklarını hatırlatan Akşener, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Yüzde 15-17’nin konuşulduğu bir süreçte, oyları toplayıp yüzde 10’u alırsak, amir zaten bizi cezalandırmış, dolayısıyla herkesi cezalandırmış oluyor. Bize verilen oyları toplayın, Sayın Bakanımızın aldığı oyları toplayın. Kılıçdaroğlu ve diğer siyasi partilerin aldığı oylar, görüyorsunuz partimize oy verenler, parti üyelerimiz, bu bizim seçmenimizin Sayın Kılıçdaroğlu için gerçekten samimi çalıştığını gösteriyor. Dolayısıyla bana ne istiyorlarsa onu söylüyorlar. Politikacıyım, rica ediyorum. Ona saygı duymaya çalışıyorum ama parti üyelerime, arkadaşlarıma saygısızlık edeni vuracağım. Nasıl vurduğumu biliyor musun? Yüzlerini yere yapıştıracağım. Saygısızlık artık “Giriyoruz” şımarıklığın sona erdiği bir dönem. Bu nedenle çalışacağız.”

“Yerel seçimlere her yerde tek başımıza girmeye hazırlanacağız.”

Genel Yönetim Kurulu (GİK), meclis, milletvekilleri ve il başkanlarıyla toplantılar yaptığını hatırlatan Akşener, genel seçimlerdeki oy kayıplarının nedenlerini bu toplantılardan öğrendiğini belirtti.

Bu bilgilere göre bir yol haritası oluşturup ona göre hareket edeceklerini vurgulayan Akşener, şöyle konuştu:

“Bugün burada ‘Vira Bismillah’ diyoruz. Yerel seçimlere hazırlanacağız. Her ilçenin mutlaka adayları olacak. Bunları konuşacağız. Bundan sonra Bursa’dan başlayarak gittiğim her yerde diyeceğim. Her ilçe için, varsa her ilçe için mutlaka arkadaşlarımızı hazırlayacağız. Bu seçimlere her yerde katılacağız. Tek başımıza girmeye hazırlanacağız. Bunu açıkça söylüyorum. Özgür ve bağımsız bir siyasi parti olarak tartacağız, göreceğiz. ve bu seçimde ne kadar ağır olduğumuzu paylaşacağız. Kendimizi seçmene, milletimize anlatacağız. Sosyal medya değerli ama ben sosyal medyanın yankı odalarından çıkıp kapı zilini çalacağım. Hepiniz çalacaksınız. Ben gideceğim. köylere, hepiniz gideceksiniz. O insanlara dokunacağız. HDP aracılığıyla ulaşanlar elinden vuruldu. Bunların hepsine ‘hayır’ diyeceğiz ve kendi başımıza yola çıkacağız. Sonuç olarak hepsi Sorumluluk bana ait, her kararı ortak alıyoruz ama sorumluluk elbette bana ait. Kardeşim sana bir şey olamaz. Milletimiz de bunun neredeyse bir referandum olduğunu bilecek. Anlıyor musunuz? Bundan sonra onun için çok çalışacağız. Çok kişiye ulaşacağız ve kendimizi tartacağız. Kaç kilo olduğumuzu göreceğiz. Buradaki amacımız elbette belediye başkanlığını almak ama en önemlisi ağız kokusu yaşamadan, birilerinin hakaretine uğramadan, hak etmediğimiz suçlamalar karşısında başımızı eğmeden sonuç bizimdir. “Sonuç ne olursa olsun olumluysa hepimizindir, olumsuzsa sorumlusu benim, gereğini yaparım.”

Akşener konuşmasında partisinin ilk belediye başkan adayını açıklayarak, Orhaneli İlçe Başkanı Mümtaz Arslan’ın Orhaneli Belediye Başkanı Adayı olduğunu paylaştı.

Konuşmaların ardından İl Başkanı Mehmet Hasanoğlu, Akşener’e kılıç ve kahve fincanı, Akşener ise Hasanoğlu’na vazo hediye etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu