Haber

İYİ Parti’den gözaltı açıklaması: Çetin başkanımıza güvenimiz tam

ANKARA –Gökçeada’nın GÜZEL Partili Belediye Başkanı Ünal Çetin, ‘yolsuzluk ve rüşvet’ operasyonu kapsamında bu sabah gözaltına alındı.

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı’ndan Çetin’in gözaltına alınmasına ilişkin yapılan açıklamada, “Gökçeada Belediye Başkanımız Sayın Ünal Çetin, Gökçeada halkının kayırdığı ve oylarıyla seçilmiş bir belediye başkanıdır. Bey, Çetin hakkında bir soruşturma varsa kendisine bildirilir ve ifade vermekten çekinmez.”

İlgili Makaleler

‘ZAMANLAMA ÖNEMLİ’

GÜZEL Parti yaptığı açıklamada hukuka ve adalete güvendiklerini belirterek, “İyi Parti ama biz bu soruşturmanın bir gözaltı operasyonuyla yürütülmesini anlamlı buluyoruz. Seçilmiş ve yerel bir belediye başkanını sabahın erken saatlerinde gözaltına alıyor. Sabah başlı başına siyasi bir adımdır.Yasayı siyasallaştırdığı ve siyasi çıkarları için araç olarak kullandığı bu devirde yaşananlar sürpriz değildir.Bir kabahat varsa ona göre soruşturulmalıdır. Bu soruşturmanın sonuna kadar takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz.
Biz ve Gökçeada halkının liderimiz Ünal Çetin’e inancımız tamdır. Seçimlere yakın Millet İttifakı belediyelerine yönelik anlamlı operasyon, ortak vicdana gönderme yapıyor; Millet İttifakı belediyelerine yönelik bu tür itibarsızlaştırma çabalarına izin vermeyeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.” (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu