Yaşam

‘Lohusa’ 19 Ocak’ta sinemalarda

İSTANBUL (İGFA) –Daha vizyona girmeden fragmanıyla milyonların hayatına kahkaha katan film, bir ebeveynin doğumdan sonraki 40 maceralı gününü konu alıyor.

Lohusa’nın senaryosunu Gupse Özay yazarken; Arif V 216 ve Görümce gibi Türk Sinemasının değerli filmlerinin yönetmenliğini üstlenen Kıvanç Baruönü, sinema yönetmenliğini üstleniyor. Yapımcılığını Muzaffer Yıldırım, Gupse Özay, Onur Gürçay, Hazal Türesan, Esra Ruşan, Servet Pandur, Feri Güler, Birsen Dürülü, Su Şanad, Elif Parıltı Kerkük, Alper Baytekin, Cihan Albayrak, Zerrin Nişancı, Ceren Morova, Kahraman Sivri’nin üstlendiği filmde , İtina Özkan, Ali Yasin Özegemen, Anıl Altınöz ve Feriha Eyüpoğlu başrollerde.

Çocuğu olan ve olmayanların, doğum sonrası bir kadının hikayesi etrafında kendi hikayelerinden kesitler bulacağı film, 6 haftada ve 120 kişilik bir grupla çekildi. Filmin çekimleri İstanbul’un Bebek, Beykoz, Moda, Polenezköy ve Topkapı gibi farklı semtlerinin yanı sıra yaylalarda da gerçekleştirildi.

GUPSE ÖZAY: “GÜLEREK ZORLUKLARIMIZI AŞABİLİR MİSİNİZ?”

Filmde yeni doğum yapan ve en doğal haliyle kamera karşısına geçen Burcu karakterini canlandıran başarılı oyuncu Gupse Özay, “Burcu çok rahat ve mutlu bir hamilelik geçirmiş bir anne adayı. Çok güçlü bir kadın olduğu için doğum yaptıktan sonra doğum sonrası depresyona gireceğini hiç düşünmez. Ama güçlü gibi davranmayı bırakıp yardım isteseydi fena olmazdı. Hele ki bisküvileri çayına batırıp “Bana bir şey var mı?” diye sorduğunda. “Kocasının sorması…” karakterini tanımlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu