Yaşam

Murat Kurum’un depremde hayatını kaybedenlerle ilgili sözleri çarpıtıldı

TV 100’de yayınlanan “Candaş Tolga Işık ile Az Önce Konuştum” programına katılan Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye adayı Murat Kurum, İstanbul’a yönelik vaatlerini ve projelerini anlatarak, 6 Şubat depremi ve olası depremle ilgili açıklamalarda bulundu. İstanbul.

“130 bin can kaybı” ifadesi çarpıtıldı

“Dönüştüreceğiz, başka çare yok. 130 bin canımız gitti.”Kurum’un bu sözleri sanki 6 Şubat depremiyle ilgiliymiş gibi sosyal medyada paylaşıldı.

“İstanbul’a bir şey olursa devlet kalmaz”

Kurum şu açıklamalarla devam etti:

Bakın 11 ilde deprem oldu, İstanbul 11 ​​ili yakalıyor. Ama Allah göstermesin, İstanbul’un başına bir şey gelirse ülke yok olur, bayrak kaybolur, devlet kalmaz. Onun için terörle mücadele kadar önemli diyoruz.

Candaş Tolga Işık, “Depremde 130 bin kişi öldü” cümlesini Kuruma sordu

Sosyal medya platformunda yaptığı açıklamada

Bu arada çok soruldu, yayından sonra Murat Kurum’a “Depremde 130 bin kişi öldü” cümlesini tekrar sordum. “Bu sayının 6 Şubat depremiyle alakası yok, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde depremde ölenlerin toplamına yakın” dedi.

Murat Kurum başka bir yayında “130 bin canımızı kaybettik” dedi.

Murat Kurum’un “130 bin canımızı kaybettik”İfadesini daha önce katıldığı başka bir programda kullandığı ve sayının geçen yüzyılı kapsadığını belirttiği ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu