Haber

Numan Büyükhan: CHP yöneticileri neden sessiz?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ndeki görevinden ihraç edilen Numan Büyükhan, haksız yere ihraç edildiğini belirterek, “CHP yöneticileri neden susuyor, neden konuşmuyor, terfi argümanlarını sorguladığımız için bizi dışarı attılar” dedi.

Geçtiğimiz yıl Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nde otobüs şoförü olarak görev yapan 43 yaşındaki 3 çocuk babası Numan Büyükhan, ‘tanıtım vurgunculuğu’ iddialarını sorguladığı gerekçesiyle belediyedeki görevinden derhal ihraç edildiğini belirtti. Duruma sessiz kalmayan Büyükhan, Tekirdağ’dan Ankara’ya “hak ve adalet” yürüyüşü gerçekleştirerek 1,5 ay boyunca CHP Genel Merkezi önünde protesto yaptı.

Tekirdağ’dan Ankara’ya yürüdü

Adalet aramaya devam edeceğini belirten Numan Büyükhan Çorlu, Cumhuriyet Başsavcılığı’nın bahçesinde basın açıklaması yaptı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu da suçlayan Büyükhan, “Ben Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden haksız ve hukuksuz şekilde ihraç edilen bir çalışan insanım. Yapılan haksızlığa karşı Tekirdağ’dan Ankara’ya yürüdüm. CHP binası önünde uyudum. 1,5 ay boyunca Kılıçdaroğlu’na ulaşmak mümkün olmadı. Kılıçdaroğlu seçimden önce hiçbir belediye personelinin haksız yere görevden alınmayacağına dair söz vermişti ama sözünü tutamadı. Madem bu kadar dürüstler, ortaya çıksınlar, neden yaptıklarını açıklasınlar. beni kovdu.

Adalet mücadelem sonuna kadar devam edecek. Adalet mutlaka hak sahibini bulacaktır. Kimse yaptığının yanına kalmaz. “Ben adalete güveniyorum” dedi. – TEKİRDAĞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu