Ekonomi

Pınar Süt’ten 50 Yıldır Süt Üreticisine Destek

1973 yılından bu yana süt hayvancılığına destek veren Pınar Süt, Türkiye’yi sağlıklı ve güvenilir süt ve süt ürünleri ile buluşturmaya devam ediyor. Süt sektörünün lider markası olarak İzmir’den sonra Eskişehir ve Şanlıurfa’daki yatırımlar, Anadolu’nun ve hatta Türkiye’nin ekonomik ve sosyal kalkınmasında değerli rol oynuyor.

20 bini aşkın süt üreticisi ile çalışan Pınar Süt, günde 3 milyon litre çiğ süt işliyor. Süt hayvancılığının sürdürülebilir gelişimine destek veren Pınar Süt, bulunduğu bölgelerde süt üretimini canlandırırken, et ve yem ticaretinin gelişmesine de katkı sağlıyor.

Pınar Süt’ün gıda güvenliği, kalite, hayvan sağlığı ve besleme konularındaki uzmanlığı, yenilikçiliğe ve yenilikçiliğe verdiği değerle 50 yıldır sektörün lideri olduğunu belirten, Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı“Üreticilerimiz, tedarikçilerimiz, bayilerimiz ve çalışanlarımızla birlikte 500 bin kişilik bir ekosisteme sahibiz. S Sağlıklı ve keyifli nesiller için tüm dünyaya karşı sorumluluğumuzun bilincinde olarak, toplumun ihtiyaçlarına cevap verebilecek, bilime dayalı, kalite odaklı bir iş anlayışı ile belirlenen iş hedefleri doğrultusunda çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Bu çalışmaların ortasında gerçekleştirdiğimiz “ Sütümüzün Geleceği Bilinçli EllerdeProje ile genç çiftçilerin sürdürülebilir tarım ve kırsal yaşamdan beklentilerini anlamalarını ve sürdürülebilir tarımda yer almalarını teşvik etmek amacıyla” Genç Çiftçi Mesleki ve Bireysel Kapasite Geliştirme Programı uygulamasını gerçekleştirdik. Bizim için en değerli şey genç çiftçileri süt üretimine devam etmeye ve tarımı sürdürmeye ikna etmektir. Özellikle son yıllarda tarım sektöründe yaş ortalaması yükselmektedir.

Araştırmalar, üreticilerin yarısından fazlasının 50 yaşın üzerinde olduğunu gösteriyor. Süt branşının kendisini yenilemesi, teknolojiyi süreçlere daha fazla dahil etmesi ve farklı bakış açılarıyla zenginleştirmesi için genç üreticilere ihtiyacı var. Sürdürülebilirlik tarımın geleceği için çok değerli. Bu yolda başlattığımız Genç Çiftçi Mesleki ve Bireysel Kapasite Geliştirme Programı ile gördük ki; genç çiftçiler üretim ve karar alma mekanizmalarına daha fazla dahil olmak istiyor. bunun için de Sütümüzün Geleceği Bilinçli Ellerde projemiz ile düzenlediğimiz eğitimlere katılıyorlar.

İnar Süt olarak 1973 yılında başladığımız çiftçi eğitimlerimize 8 yıldır Pınar Enstitü çatısı altında devam ediyoruz. Pınar Enstitüsü “Sütümüzün Geleceği Bilinçli Ellerde” projesi ile bugüne kadar 14 ilde 8 bini aşkın üreticiye hayvan sağlığı, hayvan besleme ve hijyen eğitimleri verdik. Sütte Türkiye’nin lider markası olarak, ülkemizdeki süt üretimini ve bölgesel kalkınmayı desteklemekten ve geliştirmekten gurur duyuyoruz.” dedim.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu