Yaşam

Selahattin Paşalı ve Gökçe Bahadır’ın Yer Aldığı Shtisel Uyarlaması Ömer’de Kim Hangi Karakteri Canlandıracak?

Sizce uyumlu seçimler olmuş mu? 

Selahattin Paşalı, Gökçe Bahadır ve Barış Falay’ın başrollerini paylaşacağı yeni uyarlama dizisi Ömer, izleyiciyle buluşmak için gün saymaya devam ediyor. İsrail dizisi Shtizel’den uyarlanacak olan Ömer dizisinde kim hangi karakteri canlandıracak, orijinaliyle uyuşuyor mu, Ömer dizisinin konusu ne ve oyuncuları kim gelin birlikte öğrenelim!

2013 yılında İsrail’de yayınlanmaya başlayan, 3 sezon ve 33 bölüm süren Shtisel dizisi, 2018 yılında Netflix platformuna dahil olarak dünyaya açılmıştı.

Kudüs’te gerçekleşen kıssada epeyce katı kuralları olan Ortodoks Yahudi bir ailenin ömrü ve çektikleri zorluk anlatılıyor.

Dov Glickman, Michael Aloni, Neta Riskin, Shira Haas, Sasson Gabai, Hadas Yaron, Eliana Shechter, Zohar Strauss ve Ayelet Zurer’in başrollerinde yer aldığı dizi, şimdilerde Türk televizyonlarına uyarlanacak.

Ömer ismiyle Star TV ekranlarına uyarlanacak olan dizide başrolü Selahattin Paşalı üstlendi. Paşalı’ya Gökçe Bahadır ve Barış Falay eşlik edecek.

Ömer dizisinde dini vecibelerini eksiksiz yerine getiren muhafazakar bir müslüman ailenin imam oğlunun kendisinden yaşça büyük bir bayana aşık oluşunu izleyeceğiz. Bu çifti ise Selahattin Paşalı ve Gökçe Bahadır canlandıracak.

Hem eski Shtisel izleyicileri hem de yerli televizyon izleyicileri bu yeni uyarlamayı epey merak etti. Shtisel izleyicisi bir Twitter kullanıcısı ise Shtisel dizisiyle Ömer dizisini karşılaştırdı.

twitter.com

Orijinalinde Michael Aloni’nin canlandırdığı Akiva Shtisel artık Selahattin Paşalı’ya emanet! Paşalı’nın karakteri, diziye de adını veren Ömer olacak.

Dov Glickman’in Shulem Shtisel’i Barış Falay’a ‘Reşat’ ismiyle geçiyor.

Ayelet Zurer’in canlandırdığı Elisheva Rotstein rolü ise Gökçe Bahadır’a uygun görüldü ve Gamze ismiyle ekranlara gelecek.

Giti Weiss rolü ise Neta Riskin’den Merve Dizdar’a Elif devrediliyor.

Peki siz Shtisel’i izlediniz mi? Sizce uyarlama takımı karakterlerle uyumlu mu? Haydi yorumlara!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu