Teknoloji

TikTok’un Yeni Uygulaması TikTok Notes Paylaşıldı

TikTok platformunun yazılı açıklamalarla fotoğraf paylaşmayı mümkün kılan deneysel yeni uygulaması sonunda resmen gözler önüne serildi. TikTok Notes ismini taşıyan uygulama, Avustralya ve Kanada’da kullanıcılarıyla buluşmayı sürdürüyor.

TikTok platformunun X hesabından konuyla ilgili olarak yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi: “TikTok Notes uygulamasında fotoğraf ve metin içeriği için özel bir alan denemelerinin ilk denemelerindeyiz. TikTok kullanıcı topluluğunun anlarını fotoğraf gönderileri aracılığıyla paylaşmaya devam etmek için TikTok Notes’u kullanacağını ummaktayız. Maceralarını belgelemek, yaratıcılığını ifade etmek veya yalnızca bir günün anlık görüntülerini paylaşmak olsun, Notes deneyimi; fotoğraf içeriği aracılığıyla paylaşımda bulunmak ve etkileşimde bulunmak isteyenler için tasarlandı.”

App’da paylaşılan ekran görüntüleri uygulamanın, tıpkı TikTok gibi, iki akışının olduğunu göstermekte. ‘Senin İçin’ adlı akışta önerilen içerikler yer alırken, ‘Takip Edilenler’ akışında takipteki hesapların paylaşımları görülebiliyor durumda. Burada yer alan gönderiler, Instagram’ın videolar tarafından ele geçirilmesinden hemen öncekine benzer şekilde sergilenmekte. Yeni uygulamada, kullanıcılar uzun açıklamalarla bir veya birden fazla fotoğraf paylaşıyor şekilde olacak.

TikTok Notes, Threads’e Alternatif Oluşturabilir

TikTok platformunun Instagram benzeri bir uygulama hazırlığında olduğunun işaretleri ilk olarak geçtiğimiz ay ters mühendislik çalışmalarının sonunda ortaya gelmişti. Bir takım TikTok kullanıcıları kısa süre önce uygulama içinde yeni servisle ilgili bildirimleri de kaydetti.

TikTok platformunun Instagram’ın ana özelliğini sunmaya yönelik girişiminin ilginç bir hamle olduğu söyleniyor. Resim odaklı bir uygulamaya sahip olmak, TikTok kullanıcılarına video dışındaki içeriklerini paylaşma ve kitlelerini genişletme imkanını sunuyor. Firma böylelikle ana uygulamasının ABD’de de yasaklanması ihtimaline karşı bir güvence oluşturmuş gibi izlenim oluşturuyor. Fakat şu an için Notes’un ABD’de ne zaman yayınlanacağı konusunda bir bilgi bulunmuyor.

Şimdilerde pek çok Instagram kullanıcısı gönderilerinin yeterince insana ulaşmamasından dert yanmakta. Instagram platformunun tepe yöneticisi Adam Mosseri, düzenli olarak Threads üzerinden bu konuda gelen şikayetlere yanıt vermekte. Şayet TikTok Notes beklenen ivmeyi yakalarsa, bu dertli kullanıcılar için iyi bir alternatif oluşturabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu