Haber

2023 YKS tercihleri ​​ne zaman yapılacak? SEÇİM KILAVUZU | TYT AYT YDT tercih tarihleri

2023 YKS tercihleri ​​ne zaman sorusunun cevabı merak ediliyor. 17-18 Haziran’da ayt TYT ve YDT sınavlarına giren adaylar tarafından sorgulanıyor. Peki 2023 YKS sınav sonuçları bugün açıklanacak mı, ne zaman açıklanacak? 2023 YKS tercihleri ​​ne zaman yapılacak? TYT AYT YDT tercih tarihleri

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN?

YKS sonuçları TC kimlik numarası ve aday şifresi ile öğrenilebilir. Öğrenciler üniversite tercihlerini YKS’den alacakları puanlara göre yapacaklar.

YKS Tercih Rehberi’nin açıklanmasının ardından üniversite hayali kuran milyonlarca aday için tercih süreci başlayacak. Seçim süreçleri 27 Temmuz – 8 Ağustos tarihleri ​​arasında yapılacak.

TABAN VE TAVAN NOKTALARI BELİRLENECEK

YKS tercihlerinde adayların 24 hakkı bulunmaktadır. 2023 YKS üniversite taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları artık belli değil. Bu yılki puanlar, üniversiteye yerleştirme işlemleri tamamlandıktan sonra açıklanacak. YKS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte ÖSYM tarafından yayınlanacak olan YKS tercih kılavuzunda son alımın 2 ve 4 yıllık bölümlerinin taban ve tavan puanları yer alacak.

TYT-AYT-YDT SONUÇ SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

TYT AYT sonuç sorgulama osym.gov.tr ​​adresinden sağlanacaktır.

ortahisar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu