Ekonomi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, 11 Wall Street şirketine 289 milyon dolar para cezası verdi

YENİ ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEC), 11 Wall Street şirketine “elektronik mesajların kayıtlarını tutamamaları” nedeniyle 289 milyon dolar para cezası verdi.

SEC yaptığı açıklamada, “firmaların ve çalışanlarının elektronik iletişimi sürdürme ve sürdürmede uzun süredir devam eden başarısızlıkları” nedeniyle 11 Wall Street şirketine karşı suçlamada bulunulduğunu söyledi.

Şirketlerin federal menkul kıymetlerin kayıt tutma emirlerini ihlal ettiklerine ilişkin SEC suçlamasını kabul ettikleri belirtilen açıklamada, şirketlerin toplam 289 milyon dolar ceza ödeyeceği ve prosedürlerinde iyileştirmeler uygulamaya başladıkları belirtildi. bu konuda.

Açıklamada, Wells Fargo Securities’in Wells Fargo Clearing Services ve Wells Fargo Advisors Financial Network ile birlikte 125 milyon dolar ceza ödemeyi kabul ettiği, BNP Paribas Securities ve SG Americas Securities’in ise her birinin 35’er milyon dolar ödeyeceği belirtildi.

Bu kapsamda cezayı ödemeyi kabul eden diğer Wall Street şirketleri BMO Capital Markets, Mizuho Securities USA, Houlihan Lokey Capital, Moelis & Company, Wedbush Securities ve SMBC Nikko Securities America olarak sıralandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu