Ekonomi

Inotiv hisseleri hayal kırıklığı yaratan ikinci çeyrek ve beklentilerin geri çekilmesiyle %6 düştü

WEST LAFAYETTE, Ind. – Önde gelen bir sözleşmeli araştırma kuruluşu olan Inotiv, Inc. (NASDAQ: NOTV), ikinci çeyrek kazanç ve gelirlerinde önemli bir eksiklik bildirerek hisselerini %6 oranında düşürdü.

Şirket ikinci çeyrekte (Q2 FY 2024) hisse başına -$1.86 zarar açıkladı ve bu rakam analistlerin hisse başına -$0.34 olan tahmininin oldukça altında kaldı. Gelir de beklenen 135,68 milyon $’a karşılık 119 milyon $’da kalarak yetersiz kaldı.

İkinci çeyrekte Inotiv, özellikle Araştırma Modelleri ve Hizmetleri (RMS) segmentindeki %30,7’lik düşüş nedeniyle geçen yılın aynı dönemine kıyasla %21,5’lik keskin bir gelir düşüşü yaşadı. Bu gerileme, insan olmayan primatlara (NHP) yönelik zayıf talebe ve erken aşama keşif çalışmaları ve siparişlerindeki azalmaya bağlandı. Bu zorluklara rağmen şirket, bir önceki yıl başlatılan yeni hizmetlerde büyüme kaydetti ve İngiltere’de bir saha optimizasyon projesini tamamlamak üzere.

Başkan ve CEO Robert Leasure Jr. hayal kırıklığı yaratan çeyreği kabul ederek, “İyi bir ilk çeyreğin ardından, bu raporlama dönemindeki gelir beklenenden daha az oldu” dedi. Zayıf NHP talebini ve erken aşama keşif çalışmalarındaki azalmayı dönem sonuçlarına önemli katkıda bulunan faktörler olarak gösterdi. Bu zorluklara yanıt olarak Inotiv, gelir ve marjları artırmak için giderleri azaltmaya ve satış ve pazarlama çabalarını artırmaya odaklandı.

Şirketin karşılaştığı zorluklara ek olarak Inotiv, devam eden bir soruşturmayı çözmek için ABD Adalet Bakanlığı ile prensipte anlaşmaya varmış ve bu da 26,5 milyon dolarlık bir masrafla sonuçlanmıştır. Bu durum, gelirdeki düşüşle birlikte bu çeyrekte toplam gelirin %40,4’üne tekabül eden 48,1 milyon dolarlık konsolide net zarara yol açmıştır.

NHP’lere yönelik müşteri talebindeki mevcut belirsizlik ışığında Inotiv, 2024 mali yılı için finansal beklentilerini geri çekmiştir. Şirket, Keşif ve Güvenlik Değerlendirmesi (DSA) segmentini büyütmeye ve yenilikçi çözümlerle müşteri memnuniyetini artırmaya odaklanan uzun vadeli stratejik planına bağlı kalmaya devam ediyor.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu