Haber

İşadamı Hatay’da Depremzedeler İçin Sinema Salonu Kurdu

İş adamı Maks Gerşon, Hatay’da depremzedeler için çadır kentte sinema salonu yaptırdı.

Kahramanmaraş Deprem sonrası geçici olarak çadır kentlere yerleştirilen vatandaşlar için moral etkinlikleri düzenleniyor. Hatay’da depremzedeler için çadır kentte sinema salonu kuruldu. Projektör, reflektif ekran ve mısır patlatma makinesi ile donatılan sinema alanı, çocukların bir yandan eğitimlerine devam ederken bir yandan da sinema keyfini yaşayabilmeleri için tasarlandı.

İlgili Makaleler

İş adamı Gerşon, depremzedelerin zor şartlar altında yaşam mücadelesi verdiğini, özellikle çocukların psikolojik olarak takviyeye ihtiyacı olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Deprem sonrası hayat şartları çok zorlaştı. Bu nedenle depremzedelerin hayatlarını bir nebze olsun kolaylaştırmak adına çeşitli yardım çalışmaları yürütüyoruz. Bu sinema salonu da çocukların eğitimlerine devam edebilmeleri ve 2015 yılı için dertlerini unutabilmeleri için tasarlandı. biraz.”

Sinema Salon, Hatay’ın çadır kentte kalan depremzedelerin ilgisini çekti. Projeksiyon cihazı ve yansıtıcı ekran sayesinde çocuklar hem eğlenme hem de film izleyerek öğrenme fırsatı buldular. Patlamış mısır ise depremzedelere kendilerini sinema salonunda hissettirdi. Depremzedeler ise bu tıbbi manevi kaynaklara ihtiyaç duyduklarını ve bu tür yardımların kendilerini mutlu ettiğini belirtmişlerdir.

Kaynak: ANKA / Ömür Boyu

selimhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu