Haber

Karamürsel’de ekim ayı imar toplantısı yapıldı

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı tarafından her ay sistematik olarak gerçekleştirilen imar toplantısı bu kez Karamürsel Belediyesi’nin konut mülkiyetinde gerçekleştirildi. 12 ilçenin belediye başkan yardımcıları, imar yöneticileri ve teknik çalışanları ile Büyükşehir Belediyesi’nin uzman kadrosunun da hazır bulunduğu toplantıya Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Osman Günler de katıldı.

YILDIRIM: KALKINMA ŞEHRİN GELECEĞİDİR

İmar toplantılarının önemine değinen Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, “Geçen yüzyılda yaşanan felaketin ardından artık bir kez daha deprem gerçeğiyle karşı karşıya kaldık. Bu nedenle ciddi ilerleme kaydetmemiz gerekiyor. Radikal kararlar almamız gerekiyor. İnsan yaşamında nasıl yemek yemeye ve egzersiz yapmaya ihtiyacımız varsa inşaat da kendi ayakları üzerinde durmaktadır. İmar şehrin geleceğidir. “İmar konusunda yapacağınız bir hata sizi mahveder” dedi. Önder Yıldırım’ın ardından konuşan Büyükşehir Planlama ve Şehircilik Dairesi Başkanı Günler, toplantının gündem maddeleri hakkında genel değerlendirmelerde bulundu.

GENEL DEĞERLENDİRMELER YAPILDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, 12 ilçe belediyesinin başkan yardımcıları, imar yöneticileri ve teknik çalışanlarının katıldığı Ekim imar toplantısında önemli gündem maddeleri görüşüldü. Toplantıda bina kontrollerine ilişkin sorun ve sıkıntılar, Aylık Ruhsat ve İskan bilgilerinin düzenli olarak bildirilmesi, +2 Bodrum ile ilgili sorun ve sıkıntılar, Tarım Arazilerinde (Hobi Bahçesi, Bungalov, Bungalov, Minik Ev) ve kaçak yapılaşmanın önlenmesi konuşuldu.

haberhaymana.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu