Ekonomi

Sumeru Equity Partners, 257 milyon Kanada Doları tutarındaki anlaşmanın 4. çeyreğini satın alacak

Toronto merkezli bir teknoloji şirketi olan TORONTO – Q4, bir özel sermaye şirketi olan Sumeru Equity Partners ile yaklaşık 257 milyon Kanada Doları (186,2 milyon ABD Doları) değerinde bir satın alma için kesin bir mutabakat zaptı imzaladı. Bugünkü duyuru, 4. çeyrek hisselerinin hafta sonundan önceki satın alma teklifinden daha düşük fiyatlandırılmasının ardından geldi.

Anlaşmaya göre Sumeru, 4. çeyreğin tüm tedavüldeki hisselerini hisse başına 6,05 C$ karşılığında satın alacak; bu, Cuma günkü kapanış fiyatına göre %36 primi temsil ediyor. Bu stratejik hamle, 4. çeyreğin 35 günlük ilk ödemesiz dönem için daha üstün olabilecek alternatif satın alma teklifleri aramasına olanak tanıyan bir “alışveriş” kararını içeriyor.

Ten Coves Capital, kurucu ve CEO Darrell Heaps, yönetici Neil ve diğer bir kişi de dahil olmak üzere 4. Çeyrek’in kilit hissedarları, Sumeru tarafından kontrol edilen bir kuruluştaki özsermaye hissesi karşılığında yaklaşık 13,7 milyon (şirketin %34 hissesine eşdeğer) ödedi. hisselerini değiştirecek.

Bu kesin anlaşma, Sumeru ve diğer potansiyel taliplerin gösterdiği ilgi nedeniyle 4. çeyrekte başlatılan inceleme sürecinin sonucudur. Bu işlem, 4. Çeyrek tekliflerine verilen önemin altını çiziyor ve şirketi yeni sahiplik yapısı altında daha fazla büyüme için konumlandırıyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu