Teknoloji

Windows 11 Özel Dosyalarınızı Otomatik Olarak Kilitleyebilir

Dünyanın en büyük yazılım şirketi olan Microsoft, son dönemde OpenAI’ye yaptığı yatırımlar ve ChatGPT’yi sahip olduğu her uygulamaya entegre etmesiyle gündeme gelse de şirket, Windows 11 üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Windows 11 İçeriden ÖnizlemeFirma için yeni bir güncelleme duyurusu, önemli bir yeniliği beraberinde getiriyor.

22624.1610 sürümü ile Windows 11’e yükseltin kullanıcı tespiti (varlık algılama) ayarı ve API kullanılabilir olacaktır. Bu sayede ilgili sensöre sahip bilgisayar kullanıcıları gizlilik için daha fazla seçeneğe sahip olacak ve hangi uygulamanın bu sensörü kullanıp kullanamayacağını belirleyebilecekler.

Kullanıcı tespiti nedir? Bu ayar bize ne kazandıracak?

Bilgisayar başında olmadığınız zamanlarda kullanıcı varlığının tespiti, dokümanların ve gizlilik gerektiren uygulamaların kilitlenmesi, bilgisayar uyku moduna arka plan uygulamalarını kapatmak için özellikler getirebilir. Bu, artan pil ömrü, güvenlik ve performans gibi faydalar sağlar.

Kullanıcı varlığı algılama ayarı şuna benzer:

Bilgisayarınız kullanıcı varlığını algılamayı destekliyorsa Ayarlar> Gizlilik ve güvenlik> varlık tespitiAdımları takip ederek ilgili ayara ulaşabilirsiniz.

Üstelik Microsoft’un yeni API’si sayesinde geliştiriciler bilgisayarlarda bu sensörden faydalanabilecekler. Yeni özellikler geliştirebilirler. Doğal uygulamaların sensöre erişememesi kullanıcıların kontrolünde olmaya devam edecek.

haber-sulakyurt.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyenin En iyi Hizmeti Sunan Hizmet Ofisi Firmaları Bulmak ücretsiz ve kolaydır
Başa dön tuşu